Nasıl Yapabilirim?

Plesk Panel Ücretsiz SSL ( Let’s Encrypt ) Aktif Etme

Merhaba

Bu yazımızda sizlere Plesk panel hosting hesabınızda bulunan ücretsiz Let’s Encrypt ssl sertifikasını nasıl aktif edeceğinizden bahsedeceğiz. Sırasıyla yapmanız gereken işlemler şu şekildedir.

 

1) Plesk panele giriş yaptıktan sonra barındırma ayarları sekmesine tıklıyoruz

plesk-ssl1

2) Açılan sekmede SSL/TLS destekli yazısının yanında yer alan kutucuğu seçip sayfanın en altından tamam butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz.

plesk-ssl2

3) Daha sonra plesk anasayfamızdan ekran görüntüsünde belirtilen Let’s Encrypt alanına tıklıyoruz.

Plesk-ssl3

4) Açılan sayfada ” Alan adı ve seçilen her takma adı için bir www alt alan adı dahil edin ” yazısının oradaki kutucuğu işaretleyip Kur butonuna tıklıyoruz. SSL sertifikamız otomatik olarak kurulacaktır.

plesk-ssl4

NOT :

  1. SSL sertifikasının kurulabilmesi için alan adınızın ns adreslerinin hosting hesabınıza yönlendirilmiş olması gerekir.
  2. SSL sertifikanızın düzgün çalışabilmesi için yazılım tarafınızda http ile başlayan linkleri https olarak ayarlamalısınız. ( .js , .css , resim adresleri gibi tüm url yapınız https ile başlamalı )
  3. Yazılım tarafında linklerinizi https olarak ayarladıktan sonra htaccess veya web.config dosyanızdan tüm linklerinizi https adresine yönlenecek şekilde ayarlamalısınız. Bu işlemi nasıl yapacağınız HTTP Adresini HTTPS Adresine Yönlendirme  makalemizde yer almaktadır.

Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler