WHM / cPanel

cPanel Üzerinde PHP Versiyon Değiştirme İşlemi

Merhaba;

Bu yazımızda sizlere cpanel hosting hesaplarınız üzerinden ihtiyaçlarınıza göre nasıl PHP versiyon değiştirebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle cpanel girişini gerçekleştiriyoruz ve ardından sırasıyla aşağıda yer alan görsel anlatımlara göre işlemleri gerçekleştiriyoruz.

1) Cpanel girişi yaptıktan sonra görsel üzerinde de kırmızı kare içerisine alınarak belirtilmiş olan ” MultiPHP Yöneticisi “ sekmesine tıklıyoruz.

php1

2) Açılan sayfada  Sistem PHP Sürümü yazısının hemen altında kırmızı alan ile belirtilmiş kısımda şuan ki mevcut seçili PHP sürümünüzü göreceksiniz. Hemen alt kısımda yani Etki Alanı bölümünde mevcut siteniz veya siteleriniz listelenmektedir. Bu kısımda sol da yer alan çentiği seçtiğinizde PHP sürümünü değiştirmek istediğiniz site veya sitelerinizi seçmiş oluyorsunuz. Ekranın hemen sağ kısmında seçebileceğiniz PHP sürümleri açılır pencere olarak yer almaktadır. Bu kısımdan script veya yazılımınız için gerekli olan PHP sürümünü seçip daha sonra hemen yandaki uygula butonuna bastığınızda seçmiş olduğunuz sitelerin PHP sürümleri yapmış olduğunuz tercihe göre değişecektir.

php2

3) Seçtiğiniz PHP sürümünü uygula yapıp işlemi tamamladıktan sonra sayfa yenilenecektir ve alt görselde belirtildiği gibi seçmiş olduğunuz php sürümü görünecektir. Biz bir önce ki adımda php 5.6 olarak seçim yaptığımız için işlem sonunda PHP sürümümüz php 7′den > php 5.6′ya güncellenmiştir.

php3

Aklınıza takılan soruları yine konu altından yorum olarak veya müşteri hesabınız üzerinden destek bildirimi oluşturarak bizlere iletebilirsiniz.


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler