Alan Adları

Domain Transfer EPP Kodunu Alma ve Domain Transfer Kilidini Kapatmak

Merhaba

Bu yazımızda sizlere ixirhost.com üzerinden satın almış olduğunuz com, net, org, biz v.b global uzantılı domainlerinizde transfer şifresi olan EPP kodunu nasıl alabileceğinizi ve Transfer Kilidini nasıl pasif hale getirip kapatabileceğinizi anlatacağız.  Sırasıyla yapmanız gereken işlemler aşağıda görsel olarak anlatılmaktadır.

1) www.ixirhost.com üzerinden müşteri girişimizi yapıyoruz ve ardından görsel de kırmızı ile belirtilmiş “Alan Adları” sekmesine tıklıyoruz.

ixirhost domain epp kodu alma

2) Ardından açılır menüde kırmızı ile işaretlenmiş “Alan Adlarım” sekmesine tıklıyoruz.

ixirhost domain epp kodu alma

3) Açılan sayfada karşımıza kayıt etmiş olduğumuz alan adları gelecek. Buradan Transfer kodunu yani EPP kodunu almak istediğimiz alan adının sağ tarafında yer alan ve kırmızı ile işaretlenmiş “Alan Adını Yönet” butonuna tıklıyoruz.

ixirhost domain epp kodu alma

4)  En son adımda alan adı yönetim sayfası karşımıza çıkacak ve sayfanın sol alt kısmında aşağıdaki görselde olduğu gibi “Alan Adı Kilidini Devredışı Bırak” ve “EPP Kodu Al” butonları yer alacak. Bu butonları kullanarak Alan Adı Transfer Kilidinizi pasif hale getirip kapatabilir ve Alan Adı Transfer şifrenizi ( EPP Kodunu ) alabilirsiniz.

ixirhost domain epp kodu alma

Şimdi yeni alan adınızı tescil ederek internetteki yerinizi alın!

  • ÖZEL NS OLUŞTURMA
  • WHOIS GİZLEME
  • DOMAIN KİLİTLEME
  • İÇ TRANSFER
  • GELİŞMİŞ YÖNETİM PANELİ
  • DOMAIN YÖNLENDİRME

Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler