Nasıl Yapabilirim?

WordPress Domain Mail Adresiniz Üzerinden SMTP Ayarları

Merhaba

Bu makalede hosting hesaplarımızda sıkça yaşadığımız formmail üzerinden mail gönderim sorunumuzu WordPress için oldukça kullanışlı bir eklenti olan WP Mail SMTP ile nasıl çözebileceğinizden bahsedeceğiz. Eklentiyi indirmek için https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/ wordpress eklenti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

From : Hosting hesabınızda oluşturduğunuz mail adresiniz

From Name : Bu kısma firma adı , ünvanı veya mevcut departmanınızı girebilirsiniz ( Örnek muhasebe, satış departmanı v.b )

Mailler :  Hosting hesabınız için bu kısmı Other SMTP olarak seçmeniz gerekmektedir.

hosting1

SMTP Host : Bu kısıma hosting hesabınızın smtp adresini giriyoruz.  Özel bir mail yapılandırmanız yok ise bu kısım her zaman  mail.siteadresiniz.com şeklinde olmalı. Siteadresiniz.com yazan kısıma kendi domain adresinizi yazmayı unutmayın.

SMTP Port : Bu kısıma 587 portunu giriyoruz.

Encryption : Bu kısımı None olarak seçiyoruz.

Authentication : Bu kısımı On olarak ayarlıyoruz.

SMTP Username : Bu kısıma hosting hesabınızda oluşturduğunuz mail adresinizi giriyorsunuz.

SMTP Password : Bu kısıma hosting hesabınızda oluşturduğunuz mail adresinizin şifresini giriyorsunuz.

hosting2

Tüm bilgileri doldurduktan sonra Save Settings butonuna basarak işlemleri kayıt ediyoruz.   Ayrıca Eklentinin Email Test kısmından smtp mail gönderimlerinizi test edebilirsiniz. Sent To kısmına bir mail adresi girerek o mail hesabına test mail göndermeyi deneyebilirsiniz.

yandex3

Test mail gönderiminiz başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde ” Your email was sent successfully! ” şeklinde bir bilgilendirme alacaksınız.

yandex4

 

NOT :  Eğer mail altyapınız yandex , gmail gibi yerler üzerinden çalışıyor ise SMTP formmail sistemine hosting hesabınız üzerinden oluşturduğunuz bir mail adresini girmelisiniz. Ayrıca hosting hesabınız üzerinde birden fazla SPF kaydı kullanmamalısınız. Mail altyapınız neredeyse sadece oraya ait SPF kaydı olmalı.

Bir başka makalemizde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler