Wordpress

WordPress WP Super Cache Kurulumu

Wp Super Cache eklentisi sitenizin CPU kullanımının azalmasını ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar. Bu eklentiyi kullanarak sunucunuza binen yükleri büyük oranda düşürebilir ve kaynak tüketimi sorunlarını en aza indirgeyebilirsiniz.

 

1) Sol menüden Eklentiler > Yeni eklenti kısmına tıklıyoruz.

yenieklenti1
2) Açılan sayfada öne çıkan kısmında eğer eklenti görülüyorsa eklenti adının yanında yer alan kur butonuna tıklayın. Eğer eklenti öne çıkanlar kısmında görülmüyorsa sağ üstte yer alan arama alanına “WP Super Cache” yazarak aratınız, Eklentiyi bulduğunuzda yine aynı şekilde kur butonuna tıklayarak eklentiyi kurunuz.Kurulum işleminden sonra Eklentiyi etkinleştiriniz

yenieklenti2

3) Ayarlar >> WP Super Cache sayfasından eklenti ayarlarına gidiniz. Açılan sayfada Kolay sekmesine tıklayın ve Önbellekleme özelliğini: Önbellekleme Açık olarak seçin. Bunu seçtiğinizde cache özelliğini aktifleştirmiş oluyorsunuz.

wp-super-cache-ayarlari

4) Aşağıdaki ayarları kullanarak gelişmiş ayarlamalar yapabilirsiniz. Gerekli seçimleri yaptıktan sonra durumu güncelle butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

wp-super-cache-gelismis-ayarlar

5) Önyükleme kısmına geçiş yapıp aşağıdaki seçilmiş ayarları aynen kullanıyoruz, bu seçilen ayarlar sayesinde tüm sayfalarınız her 30dk’da bir tekrar önbelleğe alınacaktır.

wp-super-cache

Yukarıdaki tüm ayarları yaptıktan sonra İçerik sekmesine gelerek önbelleği temizliyoruz ve daha sonra Önyükleme sekmesine girip “Önbellek Önyüklemesini Şimdi Çalıştır” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlıyoruz


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler