Developer Hosting

cPanel Üzerinde Ruby’yi Aktif Etme

Cpanel üzerinde birden çok ruby ​​uygulamasını hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Yükleyebileceğiniz her Ruby uygulamasının kendi uygulama dizini / klasörü olabilir ve kendi etki alanına, alt etki alanına veya alt klasörüne bu yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca her kurulum, yalnızca o uygulama için gereken kendi modüllerini de kullanabilir.

Uygulamayı oluşturmak için sırasıyla yapmanız gereken adımlar aşağıda yer almaktadır.

1) Cpanel girişimizi yapıyoruz.
2) Cpanel üzerinde yer alan Ruby Uygulamasını Kur ( Setup Ruby App ) simgesine tıklıyoruz.

3) Ruby Sürümünü seçip ardından bu uygulama için kullanmak istediğiniz Uygulama Dizini / Klasörünü ve Uygulama Etki Alanı’nı ayarlayıp ardından ‘Kurulum’ düğmesine tıklıyoruz.


4) Kurulum işleminden sonra aşağıdakine benzer bir ekran göreceksiniz.

Uygulamaları Değiştirme, Güncelleme ve Kaldırma

Bir uygulamayı değiştirmeniz veya Ruby sürümünü güncellemeniz gerekirse, bunu yapmak için ilgili düzenleme ( Edit ) düğmelerine tıklayabilirsiniz. Değişikliklerin geçerli olması için alt kısımda yer alanGÜNCELLE ( Update ) düğmesine tıklamanız gerekir. Uygulamayı kaldırmak için, yüklü uygulamanın altında yer alan ‘Kaldır’ ( Remove ) düğmesine tıklamalısınız

Modülleri yükleme

Uygulama kurulduktan sonra, modüllerin yanındaki ‘Göster’ ( Show ) bağlantısına tıklayarak doğrudan sayfaya ek modüller yükleyebilirsiniz. Metin kutusunu kullanarak kurmak istediğiniz modülü arayın. Örneğin, sea modüllerini kurmak için sea yazmanız yeterli.

 

 

Yüklemek istediğiniz modüle tıkladığınızda kurulabilecek çeşitli sürümleri görebileceksiniz. Buradan yüklemek istediğiniz sürümü seçin ve ‘Ekle’ ( Add ) düğmesine tıklayın. Kurulum işlemini tamamlamak için ‘Güncelle’ ( Update )  düğmesine tıklamalısınız.

Bu makale bize bir Ruby uygulamasının nasıl oluşturulacağını, ortamın nasıl yönetileceğini, güncelleneceğini ve silineceğini göstermektedir. Buradaki anlatımlara göre uygulamalarınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz.. Ayrıca SSH ( Putty ) Bağlantısı Nasıl Yapılır? makalemize göz atarak ssh bağlantısını nasıl yapacağınıza da göz atabilirsiniz.


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler