Sunucu Yönetimi

CredSSP Şifreleme Oracle Hatası Çözümü

Windows 10 ‘un 9 Mayıs tarihli güncellemesinden sonra özellikle Windows 2012 işletim sistemine sahip sunucularda uzak masaüstü erişimi yaparken bir hata penceresi karşımıza çıkıyor.Hata da CredSSP şifreleme Oracle düzeltme olabilir diye bir ibare çıkıyor.Bunun çözümü için birkaç alternatif vardır.

İlk işlem öncelikle Windows 2012 sunucumuzun bütün güvenlik güncellemelerini yapmak olacaktır.RDP’ye bağlanamıyoruz nasıl bağlanıp yapacağız diye soracaksınız , bu yüzden önce en son Windows 10 güncellemelerini bilgisayarınızdan kaldırın ve yeniden başlatın.Yeniden başlattıktan sonra Windows 2012 sunucunuza RDP bağlantısı sağlayabilirsiniz.RDP bağlantısı yaptıktan sonra sunucunuzun bütün güvenlik güncellemelerini yapabilirsiniz.Daha sonra tekrar Windows 10 işletim sisteminizi güncelleyebilirsiniz.

Bir başka alternatif yol ise ;

Windows butonu +R ‘ye basıp Çalıştır penceresini açın. bölümüne gpedit.msc yazıp entera basın.

RDP-01

Karşımıza Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi çıkacak.Buradan da Yönetim Şablonları > Sistem > Kimlik Bilgileri Yetki Aktarımı ‘nı seçin

RDP-02

Şifreleme Oracle Düzeltme‘ye çift tıklayın

RDP-03

Etkin’i işaetleyin.

RDP-04

Koruma düzeyi bölümünden Savunmasız‘ı seçip Uygula ve Tamam butonuna tıklayın.

RDP-05

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra RDP bağlantısı yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra Windows 2012 güvenlik güncelleştirmelerini yükledikten sonra yaptığınız bu ayarları geri alabilirsiniz.

 


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler