Nasıl Yapabilirim?

WordPress Yandex SMTP Ayarları

Merhaba

Bu makalemizde sizlere Yandex altyapısını kullanan mail hesapları üzerinden smtp ayarlarını nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Biliyorsunuz ki hemen hemen bir çok hosting firması spam mail gönderimlerinin önüne geçebilmek için ve sunucu mail ip adreslerinin spam listesine girmesini engellemek için hosting sunucularında php mail(); fonksiyonunu engellemektedir. Bu fonksiyon engellendiği için wordpress standart olarak mail gönderememekte ve iletişim formları gibi mail formlar da aynı şekilde gönderim yapamamaktadır. Bu sorunumuzu WordPress için oldukça kullanışlı bir eklenti olan WP Mail SMTP ile çözebiliriz. Eklentiyi indirmek için https://wordpress.org/plugins/wp-mail-smtp/ wordpress eklenti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eklenti Ayarları için yapmanız gereken işlemleri aşağıdaki görsel anlatıma göre yapılandırabilirsiniz.

From : Yandex mail adresiniz

From Name : Bu kısma firma adı , ünvanı veya mevcut departmanınızı girebilirsiniz ( Örnek muhasebe, satış departmanı v.b )

Mailler :  yandex için bu kısmı Other SMTP olarak seçmeniz gerekmektedir.

yandex1

SMTP Host : Bu kısıma yandex smtp adresi olan smtp.yandex.com.tr adresini giriyoruz.

SMTP Port : Bu kısıma yandex smtp port olan 465 portunu giriyoruz.

Encryption : Bu kısımı SSL olarak seçiyoruz.

Authentication : Bu kısımı On olarak ayarlıyoruz.

SMTP Username : Bu kısıma yandex mail adresimizi giriyoruz.

SMTP Password : Bu kısıma yandex mail adresimizin şifresini giriyoruz.

yandex2

 

Tüm bilgileri doldurduktan sonra Save Settings butonuna basarak işlemleri kayıt ediyoruz.   Ek olarak dilerseniz Eklentinin Email Test kısmından smtp mail gönderimlerinizi test edebilirsiniz. Sent To kısmına bir mail adresi girerek o mail hesabına test mail göndermeyi deneyebilirsiniz.

yandex3

Test mail gönderiminiz başarılı bir şekilde gerçekleştiğinde ” Your email was sent successfully! ” şeklinde bir bilgilendirme alacaksınız.

yandex4

Bir başka makalemizde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler