Plesk Panel

Plesk Panel PHP Sürüm Değiştirme

Merhaba

Bu makalemizde sizlere Plesk Panel üzerinden php sürümünüzü nasıl değiştirebileceğinizden bahsedeceğiz. Yapmanız gereken işlemler sırasıyla aşağıda yer almaktadır.

1) Plesk paneli girişimizi gerçekleştirip aşağıdaki görselde işaretlenmiş ” PHP Ayarları “ kısmına tıklıyoruz.

2) Açılan sayfada açılır menü üzerinden kullanmak istediğiniz php versiyonunu seçip tamam tuşuna basarak php versiyonunuzu değiştirebilirsiniz.

3) Php versiyon değişikliğine ek olarak dilerseniz alt kısımda yer alan php değerlerinizi de kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.

  • Örnek wordpress gibi siteler bazen yüksek memory limit isteyebilir.  Bu yüzden sitelerinizde ” fatal error: allowed memory size of 67108864 bytes exhausted “ tarzında bir hata oluşabilir. Bu durumda  memory_limit kısmındaki değeri kendi ihtiyacınıza göre arttırabilirsiniz.
  • aynı şekilde bazı çalıştırdığınız işlemler veya yaptığınız sorgular timeout değerine takılabilir. Yine bu durumda max_execution_time değerinizi arttırarak sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz.
  • web siteniz üzerinden dosya yükleme vs gibi bir işlem yapıyorsanız ve yüklerken dosya boyutu limitini aştığınız vs tarzında hata mesajı alırsanız bu durumda da post_max_size ve upload_max_filesize değerlerinizi aynı olacak şekilde arttırarak bu sorunu çözebilirsiniz. Örnek dosya yükleme boyutu limitini 100 MB yapmak istiyorsanız bu iki değeri de 100 MB olarak girmelisiniz.


Limitsiz Hosting

İlgili Makaleler